turizmde_hizmet_paz - Prof. Dr. Fatma DEMİRCİ OREL

İçeriğe git

Ana menü:

Akademik ÇalışmalarYayın Tarihi   : 31.12.2003
ISBN             : 978 975 644 7123
Baskı Sayısı    : 1. Baskı
Dil               : TÜRKÇE
Sayfa Sayısı   : 206
Cilt Tipi        : Karton Kapak
Kağıt Cinsi    : Kitap Kağıdı
Boyut           : 13.9 x 20.9 cm

Gelişmekte olan ülkelerde turizm, döviz geliri kazandırmada ve istihdam yaratmadaki katkılarından dolayı ekonominin itici gücü olarak görülmektedir.

Bu kitapta, öncelikle hizmet pazarlamasının temel özellikleri üzerinde durularak, hizmet pazarlaması içinde farklı bir konumu olan turizm pazarlamasının kavram ve kuramları net bir biçimde anlatılmaya çalışılmıştır.

Turizmde, istenilen seviyede gelişim etkin pazarlama faaliyetlerini gerektirmektedir. Etkin ve etkili pazarlama ise, ülkeyi ziyaret eden turistlerin sorunlharı teşhis edilerek ve beklentileri karşılanarak sağlanabilir. Bu düşünceden hareketle, son yıllarda ülkemiz için çok önemli bir pazarı oluşturan ve Türk turizm sektörü için neredeyse can simidi haline gelen Rus turistlerin Türkiye'yi ziyaretlerinde edindikleri izlenimler, kendi ama dillerinde yüz yüze yapılan görüşmelerle ortaya konulmuştur. Böylelikle kitabın, turizm sektöründe pazarlama politikalarının belirlenmesinde rol alan yönetici ve uzmanlar yol gösterici olmasının yanı sıra akademisyen ve öğrenciler için de doyurucu bilgiler içeren kaynak olması hedeflenmiştir.


 
İçeriğe dön | Ana menüye dön